Done by deer - Foodie first meal set med sugpropp - Tiny farm - Sand
När du beställer på Blå Elefant får du gratis frakt och 1 - 2 dagars leverans.
Beställer du på en vardag innan klockan 12.00 går ordern iväg samma dag och du kan ha den redan dagen efter. På lördagar, söndagar och helgdagar tas ordrarna om hand först nästkommande vardag.
Vi skickar gratis med Schenker till ett ombud.
Om du beställer för en skola/myndighet/företag kan leverans ske ditt. Kostnaden för detta är endast 99kr.
Till vissa delar av Norrland och till Gotland levererar DHL med en dags till två dagars fördröjning, denna är inte inräknad i den beräknade leveranstid vi anger på hemsidan. Detta rör till exempel vissa orter med postnummer som börjar på 62, samt 89-98
Om du vill veta mer kring vår leverans så klicka vänligen i våra Köppvillkor eller kontakt oss på order@blaelefant.se. Om du vill ha leverans till ett annat land så klicka här för mera information.
Barnservis från Done by deer - perfekt till doppresenten
Superfin barnservis från Done by deer. Servisen passar perfekt när man ska lära sig att äta mat själv. I setet ingår skål, sked och mugg designat med ett lekfullt motiv av en liten bondgård. Skålen har en hög kant och sugpropp som gör det enklare för ditt barn att äta själv.Kan diskas i diskmaskin (max. 70 °C) och är mikrovågssäker. Använd inte i ugnen.
| Material | 100% food grade polypropen med anti-slip termoplastiska elastomerer, suction base. BPA free |
|---|---|
| Mått vara | Bowl: 12,5 x H 5,5 cm. Cup: 8 x H 9 cm. Spoon: 14 cm. Bowl: 350 ml. Cup: 215 ml. |
| Rekommenderad ålder | Från 0 år |

